Kamera Liberec

Zpět na hlavní sekci

Ozvučovací systémy

 

 

 

  reference >

Ozvučovací systémy můžeme z našeho pohledu rozdělit na klasické systémy a zjednodušeně řečeno systémy stovoltové. Zvláštní kapitolou jsou samozřejmě systémy evakuačního rozhlasu dle ČSN EN 60849.

Klasické systémy můžeme opět zjednodušeně dělit na monofonní, stereofonní, domácí kino atd. Pod pojmem stovoltové systémy zde rozumíme ty, které jsou založené na rozvodu signálu na úrovni 100, 70 a 50 V. Někdy je uváděn také pojem systémy veřejného ozvučení.

Ozvučovací systémy jsou obecně nezbytnou součástí výbavy supermarketů, obchodních domů, hotelů, zábavních center, sportovních zařízení, škol, veřejných institucí, úřadů, letišť, nádraží i průmyslových podniků.

IP ozvučení je novým směrem v tomto oboru, výhoda možnosti využití datových rozvodů může převážit vyšší cenu komponent.

Pro majitele rodinných domů může být zajímavá nabídka tzv. multiroom ozvučení, kdy je možné si v každé místnosti pustit něco jiného.

Komponenty ozvučovacích systémů

mikrofony - dynamické nebo kondenzátorové - zajišťují srozumitelnost a přenos mluveného slova. Provedení - bezdrátové, ruční, stolní..
zesilovače - od jednoduchých směšovacích zesilovačů ( sloučení více zdrojů ) s jedním výkonovým výstupem po modulární systémy, složené ze vstupního směšovacího dílu, výkonového zesilovače ( může jich být více ) a výstupní jednotky s možností samostatné regulace a ovládání jednotlivých výstupních zón ( ozvučovaných prostor )
rozhlasové ústředny - k ozvučení rozsáhlých objektů - hotely, obchodní domy apod. Jsou modulární, umožňují připojení EPS, EZS a záložního napájecího zdroje
reproduktory - provedení - skříňkové, sloupcové, panelové, stropní, zvukové projektory, hudební a tlakové...
megafony - přenosné jednotky pro hlášení - zahrnují mikrofon, zesilovač, reproduktor a baterii

Dodavatelé

Neuvádíme zde značky výrobků komponent spotřební elektroniky, které jsou nezbytnou součástí realizovaných zakázek.

Všechna práva vyhrazena © | KAMERA Liberec s.r.o.