Kamera Liberec

 O firmě

Firma KAMERA vznikla v březnu 1991. Zpočátku se orientovala, jak vypovídá i její název, především na návrhy a realizace systémů průmyslové televize. Firma velmi úzce spolupracovala s družstvem STEZ Jaroměř. Kamerové systémy z této doby byly postaveny téměř výhradně na produkci tohoto družstva.

Autorizace firmy společností GRUNDIG Austria v červnu 1992 znamenala nejen nárůst objemu zakázek, ale i významné rozšíření záběru firmy. Později byla nabídka rozšířena o zabezpečovací systémy.

Později se původní úzká specializace firmy rozšířila na celou oblast slaboproudých systémů, která je zde uvedena. Za hlavní náplň ale stále lze považovat dodávky kamerových systémů. Relizované systémy po celé České republice včetně dálkového dohledu, ale především servis jsou na odpovídající úrovni. Orientace montážní firmy na vybraného dodavatele by v současné době nutně znamenala odbytové problémy. Z tohoto důvodu se technici firmy snaží neustále sledovat nejen veškerý posun technologií v dané oblasti, ale i cenové podmínky jednotlivých výrobců a dodavatelů. Jen tak je možné se v konkurenčním prostředí při zachování vysokého standardu úrovně služeb udržet a sílit. Nedílnou součástí náplně firmy jsou i zakázky pro rodinné domky a další menší objekty včetně návrhů kompletních slaboproudých systémů pro tyto objekty.

Novinkou v nabídce firmy jsou kompletní dodávky veškerých rozvodů včetně kompletace pro menší objekty typu rodinných domků. Stavebník či generální dodavatel stavby se tak vyhne problémům s koordinací mezi silno a slaboproudými dodávkami. Výhodou je společná instalace kabelových tras a kvalitní silnoproudá příprava pro systémy, které firma KAMERA v posledních letech nabízela.
 Od roku 2008 spolupracuje firma KAMERA v oboru měřicí a regulační techniky s libereckou společností ADDAT. Společně s firmou Vokáč - ELEKTRO byla v letech 2008-2009 realizována celá řada akcí ve školách a ubytovacích zařízeních.

Pro společnost TIPGAMES původně, podobně jako pro jiné licencované společnosti, zajišťovala firma KAMERA instalaci kamerových systémů na elektronické rulety po celé ČR. V letech 2008 - 2009 pracovníci firmy zajišťovali v rámci sítě provozoven společnosti TIPGAMES instalaci a servis videoloterijních terminálů Synot a MULTI LOTTO.

V současné době se věnujeme více "svému původnímu řemeslu", tedy především kamerovým systémům. Na větších akcích ale pokrýváme celý rozsah slaboproudých systémů - od strukturované kabeláže přes ozvučovací systémy, elektronický zabezpečovací systém s přístupovou nadstavbou, docházkové systémy (ve spolupráci s libereckou společností IKOS), elektrickou požární signalizaci až po hybridní kamerové systémy, které slučují výhody analogových kamer a megapixelových IP kamer. Novinkou v sortimentu jsou zamlžovací systémy.

Se vstupem do nového roku 2013 došlo k založení společnosti KAMERA Liberec s.r.o., která postupně převzala všechny aktivity původní firmy. Během roku 2014 byla činnost původní firmy omezena na poradenskou a projekční činnost.

 

Všechna práva vyhrazena © | KAMERA Liberec s.r.o.