Kamera Liberec

Zajímavosti

22.12.2014 Hádanka...

 

Uhodnete, co je na obrázku? Pokud ano, gratuluji. Pokud ne, pak vězte - je to neupravený záběr panoramatické kamery  (záběr 360°) GeoVision z Chrámu Petra a Pavla na Vyšehradě. Tento záběr se pak přepočítává a softwarově upravuje např. do 4 samostatných okének.

 

05.03.2005 15:27 - Liberec - Odstřel historického komínu Textilana Liberec

Zhruba pět tisíc lidí přilákal v poledne odstřel komínu bývalého závodu Textilana v centru Liberce. Dvaasedmdesát metrů vysoká dominanta spadla přesně podle plánů střelmistra Oldřicha Vaška.

I když se jednalo na první pohled o běžný odstřel, zapíše se přesto do historie. Jako první v republice, možná i na světě, zachytila pád komínu i kamera umístěná přímo na jeho vrcholku.

"Povedlo se to, máme kompletní záběry od chvění komínu až po samotnou destrukci kamery ," řekl reportér TV Nova Ivan Berka.

Barevnou kameru pro instalaci na komín a technickou pomoc při přípravě instalace zajistila firma KAMERA.

 

 

 

Za velice zajímavou považujeme spolupráci s libereckou společností EVERNIA v oblasti hodnocení migračních profilů dálnic. Pro tuto společnost jsme v roce 2008 vyvinuli jednoúčelové mobilní zařízení s kamerovým systémem, které je pro tyto účely využíváno.

V roce 2009 firma KAMERA realizovala kamerový systém ve velkokravíně ZD Březina nad Jizerou. Kamery ve spojení se vzdáleným dohledem prostřednictvím internetu pomohou výrazně zefektivnit provoz předporodního boxu. Registrace tohoto systému u Úřadu pro ochranu osobních údajů byla vyřízena v rekordním čase...

 

 

Všechna práva vyhrazena © | KAMERA Liberec s.r.o.